wybielanie zębów

Co daje wybielanie zębów?

Wybielanie zębów stało się bardzo proste. Można udać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalny zabieg wybielania zębów lub skorzystać z jednego z wielu produktów służących do wybielania zębów. Możemy bowiem skorzystać z wybielającej pasty do zębów, płynu do płukania ust lub wybielających pasków. Są to dobre sposoby na uzupełnienie normalnych nawyków higieny jamy ustnej. Należy pamiętać, że czasami po zabiegach wybielających mogą być wrażliwe. W takim przypadku możesz wybrać stosowne opcje w celu zmniejszenia bólu.

Jak działają pasty wybielające?

wybielanieUżywaj pasty do zębów wrażliwych, które posiadają odpowiednie składniki, takie jak azotan potasu, zwalczający ból zębów, wynikający z nadwrażliwych zębów. Możesz też żuć gumę. Naukowcy bowiem odkryli, że więcej śliny jest produkowane podczas żucia gumy i w ten sposób możemy znacznie zredukować ból zębów. Unikaj też przez chwilę wybielania zębów, daj swoim zębom przerwę i przestań używać produktów wybielających przez pewien czas. Wybielanie zębów stało się ostatnio bardzo modne. Pamiętajmy jednak przede wszystkim, by mycie zębów było regularne i wystarczająco długie (2 razy dziennie, rano i wieczorem, przynajmniej 2 minuty w każdej sesji). Elektryczna szczoteczka i szczoteczka soniczna mogą w tym znacznie pomóc. Wybielanie zębów rozjaśnia zęby i pomaga usunąć plamy i przebarwienia. Wybielanie jest jednym z najbardziej popularnych kosmetycznych zabiegów stomatologicznych, ponieważ może znacznie poprawić wygląd Twoich zębów. Większość stomatologów przeprowadza wybielanie zębów.

Efekty wybielania zębów

Wybielanie nie jest zabiegiem jednorazowym. Trzeba będzie go powtarzać od czasu do czasu, jeśli chcesz zachować lepszy kolor. Zewnętrzna warstwa zęba nazywana jest szkliwem. Kolor naturalnego szkliwa zębów jest utworzone przez odbicie i rozproszenie światła od szkliwa, w połączeniu z barwą znajdującą się pod zębiną. Geny wpływają na grubość i płynność szkliwa. Bardziej rozcieńczona emalia pozwala na to, by więcej koloru zębiny stało się widoczne. Mając gładsze lub bardziej szorstkie szkliwo wpływamy również na odbicie światło, a tym samym na kolor. Każdego dnia, cienka powłoka (błonka) tworzy się na szkliwie i ujawnia plamy. Szkliwo zębów zawiera pory, które mogą pomieścić plamy. Do najczęstszych powodów, że zęby mogą stać się żółte lub przebarwione możemy zaliczyć: palenie tytoniu, picie ciemnych napojów, takich jak kawa, cola, herbata i czerwone wino, nie dbanie o zęby oraz starzenie, które powoduje, że zęby stają się ciemniejsze, a szkliwo coraz cieńsze, a w konsekwencji zębina staje się ciemniejsza.